CATHY GREEN Page 1 of 1
2018 FMS RD 5
06/17/2018
Race Results Race: 1
Printed: 09:00 am
51cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 177 YAM Brody Lopez Indiantown, FL 1 1 25
2 211 YAM Branson Sellers Cocoa, FL 3 2 22
3 29 YAM Corbin Jackson Callahan, FL 2 3 20
4 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL 4 4 18
Race Results Race: 2
Printed: 09:00 am
51cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 813 KTM Caleb Frazzini Orange City, FL 2 1 25
2 177 YAM Brody Lopez Indiantown, FL 1 2 22
51cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 876 COB 2216580 Carter Clay Okeechobee, FL 1 1 25
2 803 COB Lainey Sheehan Belleview, FL 2 2 22
3 411 KTM Travis Dorff Titusville, FL 3 3 20
4 19 COB 3114560 Gaige Jackson Callahan, FL 4 4 18
Race Results Race: 3
Printed: 09:00 am
51cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 COB Sawyer Smith Stuart, FL 1 1 25
2 211 YAM Branson Sellers Cocoa, FL 2 2 22
3 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL 3 3 20
Race Results Race: 4
Printed: 09:00 am
51cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 876 COB 2216580 Carter Clay Okeechobee, FL 1 1 25
2 803 COB Lainey Sheehan Belleview, FL 2 2 22
3 9 COB Sawyer Smith Stuart, FL DNS 3 20
Race Results Race: 5
Printed: 09:00 am
125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 2695703 Jack Kinney Orlando, FL 1 1 25
2 47 KTM 2886688 Aden Karpiuk West Palm Beach, FL 2 2 22
3 4 HSK 2155899 Rosue Hernandez Jr Miami Fl, FL 4 3 20
4 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 6 4 18
5 14 KTM 3358 Isaiah Stockford Orlando, FL 3 7 16
6 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 7 5 15
7 32 YAM Kelsey Krause Winter Haven, FL DNF 6 14
8 910 KTM Adam Machia Sebring, FL 5 DNS 13
125/250/450 Open (No A Riders)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 219 SUZ 1099627 Darek Pixton New Smyrna Beach, FL 1 1 25
2 118 SUZ Bobby Harner Port St Lucie, FL 3 2 22
3 314 KAW 2904719 Cj Harris Bunnell, FL 2 3 20
Race Results Race: 6
Printed: 09:00 am
D-C UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 36 SUZ Myles Best Deltona, FL 1 3 25
2 33 KTM Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL 5 1 22
3 55 HON Cory Creel Deltona, FL 4 2 20
4 x KTM Blake Richards Citra, FL 2 4 18
5 15 YAM Josh Begera Mims, FL 3 5 16
6 83 YAM Ariel Collado Tequesta, FL 6 6 15
DNS 176 KAW 847481 Jordan Lipscomb Jacksonville, FL DNS DNS
Race Results Race: 7
Printed: 09:00 am
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 KTM Deglan Carmody Jensen Beach, FL 1 1 25
2 32 KTM 3318764 Lucas Streznetcky Montverde, FL 2 2 22
3 212 KTM John (jack) Grommersch Port Orange, FL 4 3 20
4 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 3 6 18
5 44 KTM Jesse Cole Mims, FL 6 4 16
6 713 KAW Ryder Willis Ormond Beach, FL 5 5 15
DNF 20 KTM 2157695 Tyler Mollet Port St. Lucie, FL DNF DNF 14
Race Results Race: 8
Printed: 09:00 am
YOUTH 12-15 105-250F
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 2695703 Jack Kinney Orlando, FL 2 1 25
2 382 HSK 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 1 2 22
3 4 KTM 2890617 Matti Jorgensen Pompano, FL 3 3 20
4 47 KTM 2886688 Aden Karpiuk West Palm Beach, FL 4 4 18
5 427 KAW Dylan Bonnin Orlando, FL 6 5 16
6 910 KTM Adam Machia Sebring, FL 5 DNS 15
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 15 KTM Landon Lynn Fellsmere, FL 1 1 25
2 26 KAW 505272 Cody Warner Okeechobee, FL 2 2 22
Race Results Race: 9
Printed: 09:00 am
VET NOVICE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 507 YAM Carlos Calatrava Boca Raton, FL 1 1 25
2 69 YAM Hugo Font Kissimmee, FL 3 2 22
3 64 HSK David M. Smith Wpb, FL 2 3 20
4 176 HON 847842 Randee Lipscomb Jacksonville, FL 4 4 18
5 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 5 5 16
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 1 DNS 25
2 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 2 DNS 22
Race Results Race: 10
Printed: 09:00 am
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 382 HSK 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 2 1 25
2 541 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald Apopka, FL 1 2 22
3 215 YAM 2798985 Raymer Sale Iv Mims, FL 3 3 20
4 112 KTM 822135 Hunter Rich Loxahatchee, FL 6 4 18
5 37 YAM Corey Lewis Jupiter, FL 5 5 16
6 644 KTM Alex Lucero Miami Beach, FL 4 6 15
7 36 SUZ Myles Best Deltona, FL 7 7 14
8 118 SUZ Bobby Harner Port St Lucie, FL 8 8 13
450 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 YAM Gerard Clark Boynton Beach, FL 1 1 25
Race Results Race: 11
Printed: 09:00 am
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 2 1 25
2 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 3 2 22
3 747 KAW Sebastian Velez San Sebastian Pr, 4 3 20
4 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 5 4 18
5 4 KTM 2890617 Matti Jorgensen Pompano, FL 1 DSQ 16
DNS 899 HSK 2155899 Rosue Hernandez Jr Miami Fl, FL DNS DNS
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 KAW 2068622 Zoee Grzech Vero Beach, FL 1 1 25
2 595 KAW 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 2 2 22
3 713 KAW Payton Willis Ormond Beach, FL 3 3 20
Race Results Race: 12
Printed: 09:00 am
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 KTM Deglan Carmody Jensen Beach, FL 1 1 25
2 212 KTM John (jack) Grommersch Port Orange, FL 2 2 22
3 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 3 3 20
4 713 KAW Ryder Willis Ormond Beach, FL 4 4 18
65cc 6-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 KTM 3318764 Lucas Streznetcky Montverde, FL 2 1 25
2 876 COB 2216580 Carter Clay Okeechobee, FL 1 DNF 22
3 44 KTM Jesse Cole Mims, FL 3 DNF 20
Race Results Race: 13
Printed: 09:00 am
PLUS 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 735 KTM 649692 James Gaines Jupiter, FL 2 1 25
2 717 KTM 727849 Kyle Levalley Pt St Lucie, FL 1 2 22
3 314 KAW 2904719 Cj Harris Bunnell, FL 3 3 20
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 641 KTM T198252 Mike Kemper Loxahatchee, FL 1 1 25
2 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 2 3 22
3 32 KAW Ed Higgins Coconut Creek, FL 4 2 20
4 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 5 4 18
5 69 YAM Hugo Font Kissimmee, FL 3 DNS 16
DNS 50 KTM 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL DNS DNS
Race Results Race: 14
Printed: 09:00 am
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 382 HSK 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 1 2 25
2 541 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald Apopka, FL 3 1 22
3 215 YAM 2798985 Raymer Sale Iv Mims, FL 2 3 20
4 69 KAW Jorge A. Farinacci Kissimmee, FL 6 4 18
5 112 KTM 822135 Hunter Rich Loxahatchee, FL 5 5 16
6 14 KTM 3358 Isaiah Stockford Orlando, FL 4 8 15
7 27 KTM Jason Gadneault Lantana, FL 8 7 14
8 55 HON Cory Creel Deltona, FL DNF 6 13
9 33 KTM Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL 7 DNS 12
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez San Sebastian Pr, 2 1 25
2 15 YAM Josh Begera Mims, FL 1 3 22
3 427 KAW Dylan Bonnin Orlando, FL 3 2 20
4 83 YAM Ariel Collado Tequesta, FL 4 DNS 18
Race Results Race: 15
Printed: 09:00 am
85 JR MINI 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 2890617 Matti Jorgensen Pompano, FL 1 1 25
2 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 2 2 22
3 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 3 4 20
4 20 YAM 2157695 Tyler Mollet Port St. Lucie, FL 5 3 18
5 87 HSK 1096496 Colin Dellarco Lake Mary, FL 4 5 16
6 616 KAW Diego Caballero Orlando, FL 6 6 15
7 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 8 7 14
8 310 KAW Hunter Birkett Clermont, FL 7 DNF 13
Race Results Race: 16
Printed: 09:00 am
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 15 KTM Landon Lynn Fellsmere, FL 1 1 25
2 219 SUZ 1099627 Darek Pixton New Smyrna Beach, FL 2 DNS 22
Open A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 101 YAM 380409 Dustin Jensen Okeechobee, FL 1 1 25
2 50 YAM 217055 Austin Winslow St Cloud, FL 2 2 22
3 7 KTM 2197686 Gianluca Scavino Orlando, FL 3 3 20
4 277 YAM 980277 Matt Karwat Mims, FL 4 DNF 18
Race Results Race: 17
Printed: 09:00 am
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 341 KTM 2064636 Joel Gregor Orlando, FL 2 1 25
2 641 KTM T198252 Mike Kemper Loxahatchee, FL 1 2 22
3 132 KTM 759995 Matt Oullis Orlando, FL 3 3 20
4 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF 4 18
5 507 YAM Carlos Calatrava Boca Raton, FL 4 DNS 16
WOMEN 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 321 KAW 2068622 Zoee Grzech Vero Beach, FL 1 1 25
2 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 2 2 22
3 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 4 3 20
4 32 YAM Kelsey Krause Winter Haven, FL 5 4 18
5 713 YAM Payton Willis Ormond Beach, FL 3 DNS 16
Race Results Race: 18
Printed: 09:00 am
85cc BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 616 KAW Diego Caballero Orlando, FL 2 1 25
2 747 KAW Jahriel Burgos Deltona, FL 1 2 22
3 16 YAM Clayton Browning Cocoa, FL 3 3 20
4 310 KAW Hunter Birkett Clermont, FL 4 4 18
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 1 1 25
2 20 YAM 2157695 Tyler Mollet Port St. Lucie, FL 2 2 22
3 422 KTM 2272433 Frankie Notarino Deltona, FL 3 3 20
4 595 KAW 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 4 4 18
85cc 12-14
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 87 HSK 1096496 Colin Dellarco Lake Mary, FL 2 1 25
2 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 1 2 22
Race Results Race: 19
Printed: 09:00 am
16-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 541 KTM 1034055 Jonathan Fitzgerald Apopka, FL 2 1 25
2 26 KAW 505272 Cody Warner Okeechobee, FL 1 2 22
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 KTM 2197686 Gianluca Scavino Orlando, FL 1 1 25
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 101 YAM 380409 Dustin Jensen Okeechobee, FL 2 1 25
2 50 YAM 217055 Austin Winslow St Cloud, FL 1 2 22
3 277 YAM 980277 Matt Karwat Mims, FL 3 DNS 20
PLUS 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 717 KTM 727849 Kyle Levalley Pt St Lucie, FL 2 1 25
2 735 KTM 649692 James Gaines Jupiter, FL 1 2 22
3 644 KTM Alex Lucero Miami Beach, FL 3 4 20
4 37 YAM Corey Lewis Jupiter, FL 5 3 18
5 334 HON Damian Meroni West Palm Beach, FL 4 5 16
6 27 KTM Jason Gadneault Lantana, FL 6 6 15
Race Results Race: 20
Printed: 09:00 am
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 49 HON Jacob Radulewicz Port Orange, FL 1 1 25
2 132 KTM 759995 Matt Oullis Orlando, FL 2 2 22
DNS 341 KTM 2064636 Joel Gregor Orlando, FL DNS DNS
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 641 KTM T198252 Mike Kemper Loxahatchee, FL 1 1 25
2 32 KAW Ed Higgins Coconut Creek, FL 2 2 22
3 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 3 4 20
4 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 5 3 18
5 176 HON 847842 Randee Lipscomb Jacksonville, FL 6 5 16
6 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 4 DNS 15
DNS 23 KAW 588402 Steve Rejda Delray Bch, FL DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com