CATHY GREEN Page 1 of 1
2019 FMS RD 5 - BIG DEAL SPRING RD 5
05/19/2019
Race Results Race: 1
Printed: 08:09 pm
PLUS 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 49 KTM 528281 Jacob Radulewicz Port Orange, FL 1 1 25
2 981 KAW 2218274 Ryan Lloyd Wesley Chapel, FL 3 2 22
3 66 SUZ 545551 Blaine Miller Zellwood, FL 2 3 20
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 2 1 25
2 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 1 2 22
3 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL 3 3 20
4 16 KTM Victor Delgado Gainesville, FL 5 4 18
5 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 4 5 16
6 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 7 6 15
7 11 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 6 7 14
Race Results Race: 2
Printed: 08:09 pm
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38/ KTM 2325405 Alexander Ciciretti Hudson, FL 1 1 25
2 739 HSK Grayson Pond Ponte Vedre Beach, FL 2 2 22
3 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 3 4 20
4 5 KTM Elijah Summer Zephyr Hills, FL 5 6 18
5 157 KTM Aiden Vassey Tampa, FL 7 5 16
6 999 KTM 3134946 Blake Ninesling Jacksonville, FL 4 8 15
7 857 KTM Brayden Wagenrodt Zephyr Hills, FL 10 3 14
8 38 KTM 3387104 Wyatt Walker Middleburg, FL 8 7 13
9 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 6 9 12
10 3/ COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 9 10 11
Race Results Race: 3
Printed: 08:09 pm
COLLEGE 17-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 715 KAW 1008182 Christian Dresser Oviedo, FL 1 1 25
2 58 YAM Justin Bierle Vero Beach, FL 2 2 22
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 815 SUZ 754296 Colton Eigenmann Titusville, FL 1 1 25
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 93 YAM 2066129 Tommy Cooley Brooksville, FL 1 1 25
2 382 KTM 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 2 2 22
PLUS 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 153 HSK 660172 Robby Renner Mulberry, FL 1 1 25
Race Results Race: 4
Printed: 08:09 pm
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 YAM 3773817 Korbin Dunkin Plant City, FL 2 2 25
2 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 1 3 22
3 211 YAM Branson Sellers Cocoa, FL 4 1 20
4 132 YAM Gavyn Welzien Orlando, FL 3 4 18
5 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 5 5 16
6 100 HON John Morrison Wesley Chapel, FL 6 7 15
7 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL 8 6 14
8 242 YAM Degan Rogers Titusville, FL 9 8 13
9 57 YAM 2379770 Ryan Ciciretti Hudson, FL 7 DNS 12
Race Results Race: 5
Printed: 08:09 pm
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 COB 3350815 Hunter Vaughan Dade City, FL 1 1 25
2 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 5 2 22
3 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 4 4 20
4 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 3 5 18
5 43 KTM Campbell Pond Ponte Vedra Beach, FL 6 3 16
6 999 KTM 3134946 Blake Ninesling Jacksonville, FL 2 8 15
7 27 COB Griffin Miller Zellwood, FL 7 6 14
8 314 COB 2303355 Moto Harris Bunnell, FL 9 7 13
9 100 COB Bryson Sackett Lakeland, FL 11 9 12
10 89 COB Nathan Hernan Sarasota, FL 10 10 11
11 646 COB 3390698 Connor Phillips Jacksonville, FL 12 11 10
12 528 COB James Umstead Cocoa, FL 8 DNS 9
Race Results Race: 6
Printed: 08:09 pm
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 1 1 25
2 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL 2 2 22
3 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 5 3 20
4 69 YAM 2256119 Hugo Font Kissimmee, FL 4 4 18
5 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 3 8 16
6 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 6 6 15
7 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 7 7 14
8 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF 5 13
DNF 70 YAM Paul Taylor Maitland, FL DNF DNS 12
NO JUMP +35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 471 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 1 1 25
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 1 1 25
2 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL 2 2 22
Race Results Race: 7
Printed: 08:09 pm
85cc BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 003 KTM Shalor Murray Ft Pierce, FL 1 1 25
2 30 KAW Haden Cone Dover, FL 2 2 22
3 33 KTM James "trey" Gooding Jacksonville, FL 3 3 20
4 99 KAW Zachary Boss San Ann, FL 4 4 18
JR GIRLS 11-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 KAW 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 8
Printed: 08:09 pm
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 KTM 3105654 Austin Whitaker Trinity, FL 1 1 25
2 99 KTM 3134944 Hayden Ninesling Jacksonville, FL 2 3 22
3 38/ KTM 2325405 Alexander Ciciretti Hudson, FL 4 2 20
4 857 YAM Brayden Wagenrodt Zephyr Hills, FL 3 4 18
85cc 12-14
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 005 YAM Ashton Doyle Ft Pierce, FL 1 1 25
2 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 2 2 22
DNS 51 HSK Justin Ippolito Sebastian, FL DNS DNS
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 2002910 Dylan Varn Plant City, FL 1 1 25
2 64 KAW Gavin Huogerheide Hudson, FL 2 2 22
Race Results Race: 9
Printed: 08:09 pm
WOMEN 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 HON 2887262 Isabella Contopoulo Homosassa, FL 1 1 25
2 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 2 2 22
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 2 2 22
3 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 3 3 20
4 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 4 5 18
5 471 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 6 4 16
6 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 5 DNF 15
Race Results Race: 10
Printed: 08:09 pm
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 KTM 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 3 2 22
3 132 YAM Gavyn Welzien Orlando, FL 2 3 20
4 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL 4 4 18
5 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 5 5 16
6 242 KTM Degan Rogers Titusville, FL 6 DNS 15
Race Results Race: 11
Printed: 08:09 pm
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 COB 3350815 Hunter Vaughan Dade City, FL 1 1 25
2 716 COB Brody Hines Wauchul.a, FL 3 2 22
3 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 4 3 20
4 100 COB Bryson Sackett Lakeland, FL 6 4 18
5 43 KTM Campbell Pond Ponte Vedra Beach, FL 5 5 16
6 646 COB 3390698 Connor Phillips Jacksonville, FL 8 6 15
7 999 KTM 3134946 Blake Ninesling Jacksonville, FL 2 DNS 14
8 528 COB James Umstead Cocoa, FL 7 DNS 13
Race Results Race: 12
Printed: 08:09 pm
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 411 YAM 265874 Logan Flanders Thonotosassa, FL 1 1 25
VET NOVICE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 KTM Victor Delgado Gainesville, FL 1 2 25
2 914 YAM Bryon Sheehan Belleview, FL 2 3 22
3 981 KAW 2218274 Ryan Lloyd Wesley Chapel, FL 5 1 20
4 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 4 4 18
5 69 YAM 2256119 Hugo Font Kissimmee, FL 3 5 16
6 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 6 6 15
7 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 7 DNS 14
DNF 999 KTM Shawn Ninesling Jacksonville, FL DNF DNS 13
DNS 70 YAM Paul Taylor Maitland, FL DNS DNS
Race Results Race: 13
Printed: 08:09 pm
YOUTH 12-16 (105-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 2002910 Dylan Varn Plant City, FL 1 1 25
2 1 HON 2887262 Isabella Contopoulo Homosassa, FL 2 2 22
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 43 YAM 958452 Cullin Park Clermont, FL 1 1 25
2 382 KTM 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 2 2 22
3 14 KTM 3358 Isaiah Stockford Orlando, FL 3 3 20
4 58 YAM Justin Bierle Vero Beach, FL 4 4 18
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 84 KTM 2197679 Layton Fasnacht Ft Pierce, FL 1 1 25
2 64 KAW Gavin Huogerheide Hudson, FL 2 2 22
Race Results Race: 14
Printed: 08:09 pm
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 314 COB 2303355 Moto Harris Bunnell, FL 2 3 22
3 89 COB Nathan Hernan Sarasota, FL 4 2 20
4 132 COB Gavyn Welzien Orlando, FL 5 4 18
5 55 COB 3773817 Korbin Dunkin Plant City, FL 3 6 16
6 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 6 5 15
7 211 COB Branson Sellers Cocoa, FL 7 7 14
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 44 YAM Joshua Boss San Ann, FL 3 2 22
3 100 HON John Morrison Wesley Chapel, FL 2 3 20
4 242 KTM Degan Rogers Titusville, FL 4 DNS 18
Race Results Race: 15
Printed: 08:09 pm
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 KAW 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
85 JR MINI 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 54 KTM 3105654 Austin Whitaker Trinity, FL 1 1 25
2 005 YAM Ashton Doyle Ft Pierce, FL 2 2 22
3 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 3 3 20
4 99 KTM 3134944 Hayden Ninesling Jacksonville, FL 5 4 18
5 30 KAW Haden Cone Dover, FL 6 5 16
6 003 KTM Shalor Murray Ft Pierce, FL 4 DNF 15
DNS 51 HSK Justin Ippolito Sebastian, FL DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 08:09 pm
125/250/450 Open (No A Riders)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 KTM 3358 Isaiah Stockford Orlando, FL 1 1 25
2 63 KAW Arnold Harris Oldsmar, FL 3 2 22
3 47 YAM Ryan Garyantes Oldsmar, FL 4 4 20
4 33 UN Timothy Knichase Clearwater, FL DNF 3 18
5 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 2 DNS 16
D-C UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 1 25
2 185 YAM John Humphries Inverness, FL 2 2 22
3 31 HON Mason Deese Winter Haven, FL 4 3 20
4 517 KTM Blake Richards Citra, FL 3 5 18
5 11 KTM Tyler Lynch West Palm Beach, FL 5 4 16
6 721 YAM Devin Kreinbring Vero Beach, FL 6 6 15
7 88 YAM Bruce Hadley Jr Middleburg, FL 7 7 14
Race Results Race: 17
Printed: 08:09 pm
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 2 1 25
2 49 KTM 528281 Jacob Radulewicz Port Orange, FL 1 2 22
3 83 YAM 488646 Aaron Cone Dover, FL 3 3 20
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 1 1 25
2 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 2 2 22
3 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 4 3 20
4 4 YAM 944189 Craig Hayn Crystal Springs, FL 3 DNF 18
Race Results Race: 18
Printed: 08:09 pm
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 815 SUZ 754296 Colton Eigenmann Titusville, FL 3 1 25
2 43 YAM 958452 Cullin Park Clermont, FL 2 2 22
3 715 KAW 1008182 Christian Dresser Oviedo, FL 1 3 20
4 58 YAM Justin Bierle Vero Beach, FL 5 4 18
5 153 HSK 660172 Robby Renner Mulberry, FL 4 DNS 16
Race Results Race: 19
Printed: 08:09 pm
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 KTM Elijah Summer Zephyr Hills, FL 3 1 25
2 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 2 3 22
3 27 YAM Griffin Miller Zellwood, FL 6 2 20
4 3/ COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 4 5 18
5 497 KAW 3506683 Nick Burkett St Augustine, FL 5 6 16
6 3 KAW Adam Kinkead Ocala, FL 7 7 15
DSQ 716 COB Brody Hines Wauchul.a, FL DSQ DSQ
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 857 KTM Brayden Wagenrodt Zephyr Hills, FL 1 1 25
2 739 HSK Grayson Pond Ponte Vedre Beach, FL 2 2 22
3 38 KTM 3387104 Wyatt Walker Middleburg, FL 3 3 20
65cc 6-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 157 KTM Aiden Vassey Tampa, FL 2 1 25
2 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 1 2 22
Race Results Race: 20
Printed: 08:09 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 411 YAM 265874 Logan Flanders Thonotosassa, FL 1 1 25
2 185 YAM John Humphries Inverness, FL 2 3 22
3 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 4 2 20
4 109 YAM Jason Coscia Lutz, FL 3 4 18
5 200 HON Augusto Kosiak Orlando, FL 6 5 16
6 517 KTM Blake Richards Citra, FL 7 6 15
7 11 KTM Tyler Lynch West Palm Beach, FL 9 7 14
8 84 KTM 2197679 Layton Fasnacht Ft Pierce, FL 5 DNS 13
9 31 HON Mason Deese Winter Haven, FL 8 DNS 12
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 YAM Jeremy Barnes Holiday, FL 1 2 25
2 33 KAW Rafael Vargas Orlando, FL 3 1 22
3 221 YAM Timothy Steedly Zolfo Springs, FL 2 5 20
4 809 HON Payton Epright Kissimmee, FL 5 3 18
5 312 SUZ Beau Primeau Spring Hill, FL 6 4 16
6 721 YAM Devin Kreinbring Vero Beach, FL 4 DNS 15
7 88 YAM Bruce Hadley Jr Middleburg, FL 7 DNS 14
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com