CATHY GREEN Page 1 of 1
2019 FMS RD 8
08/11/2019
Race Results Race: 1
Printed: 06:34 pm
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 KTM 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 132 YAM Gavyn Welzien Orlando, FL 2 2 22
3 38 KTM 2381379 Dawson Blanchett Clermont, FL 4 3 20
4 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 3 5 18
5 242 YAM Degan Rogers Titusville, FL 5 4 16
Race Results Race: 2
Printed: 06:34 pm
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 2 2 22
3 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 3 3 20
4 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 4 4 18
5 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 5 5 16
WOMEN 25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 94 KTM Shelby Quast Weeki Wachee, FL 1 1 25
Race Results Race: 3
Printed: 06:34 pm
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3/ KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 2 25
2 3 YAM Nathan Fall Apollo Beach, FL 7 1 22
3 716 YAM 3528605 Brody Hines Wauchul.a, FL 6 3 20
4 8 SUZ Dominik Converse Sorrento, FL 5 4 18
5 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 4 5 16
6 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 3 6 15
7 46 KTM Cayne Tozzo Lantana, FL 1 DNF 14
65cc 6-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46/ YAM 3265010 Maxwell Horne Sarasota, FL 1 1 25
2 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 2 2 22
3 157 KTM Aiden Vassey Tampa, FL 3 3 20
Race Results Race: 4
Printed: 06:34 pm
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 YAM Gavyn Welzien Orlando, FL 2 1 25
2 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 1 2 22
3 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 4 3 20
4 38 KTM 2381379 Dawson Blanchett Clermont, FL 3 4 18
5 211 YAM Branson Sellers Cocoa, FL 5 5 16
6 34 HON Mac Mccauley Dover, FL 8 6 15
7 900 YAM Joey Carcopa Ii Riverview, FL 7 7 14
8 242 KTM Degan Rogers Titusville, FL 6 8 13
Race Results Race: 5
Printed: 06:34 pm
PLUS 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 KAW Brent Giezentanner Clearwater, FL 2 1 25
2 275 HSK Austin Edwards St Cloud, FL 1 3 22
3 66 SUZ 545551 Blaine Miller Zellwood, FL 3 2 20
4 8 KTM David Chapman Brandon, FL 4 DNF 18
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 1 1 25
2 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 3 2 22
3 918 HSK 2256132 Julio Delvalle Celebration, FL 4 3 20
4 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 5 4 18
5 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL 2 DNS 16
DNF 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF DNS 15
VET NOVICE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 914 YAM Bryon Sheehan Belleview, FL 1 2 25
2 15 HSK Joe Smith Port Charlotte, FL 3 1 22
3 69 YAM 2256119 Hugo Font Kissimmee, FL 2 3 20
4 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 4 4 18
Race Results Race: 6
Printed: 06:34 pm
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 2002910 Dylan Varn Plant City, FL 1 1 25
2 64 KAW Gavin Hoogerheide St Pete, FL 2 3 22
3 32 KTM 2068622 Zoee Grzech Orlando, FL 3 6 20
4 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL DNS 2 18
5 17 YAM Jimmy Brown Valrico, FL DNS 4 16
6 78 HSK Parker Benitez Plant City, FL DNS 5 15
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 7
Printed: 06:34 pm
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 716 COB 3528605 Brody Hines Wauchul.a, FL 1 1 25
2 528 COB 2307528 James Umstead Cocoa, FL 2 3 22
3 213 HSK 3861348 Austin Keller Oakland, FL 5 2 20
4 38 KTM 2381379 Dawson Blanchett Clermont, FL 4 4 18
5 215 COB Mikah Alves Brooksville, FL 3 5 16
6 100 HSK John Morrison Wesley Chapel, FL 6 6 15
Race Results Race: 8
Printed: 06:34 pm
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 3 1 25
2 46 YAM 3265010 Maxwell Horne Sarasota, FL 2 2 22
3 157 KTM Aiden Vassey Tampa, FL 4 3 20
4 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 6 4 18
5 3 YAM Nathan Fall Apollo Beach, FL 5 5 16
6 17 HSK Jimmy Brown Valrico, FL 1 DNS 15
Race Results Race: 9
Printed: 06:34 pm
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 83 YAM 488646 Aaron Cone Dover, FL 1 1 25
2 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 2 2 22
WOMEN 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 94 KTM Shelby Quast Weeki Wachee, FL 1 1 25
NO JUMP +35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 1 1 25
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 1 1 25
2 63 KTM 216702 Gifford Quast Weeki Wachee, FL 2 2 22
3 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 3 3 20
4 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL 4 5 18
5 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL DNS 4 16
Race Results Race: 10
Printed: 06:34 pm
COLLEGE 17-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KTM 0872786 Ty Casey Seminole, FL 1 1 25
2 4 KAW Dean Caudill Bartow, FL 2 2 22
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 382 KTM 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 1 1 25
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 946 HON 837946 Stephen Culleny Nokomis, FL 2 1 25
2 493 KTM 609014 Mason Price Floral City, FL 1 2 22
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 37 YAM Brandon Thompson Hudson, FL 1 1 25
2 31 HSK 2002910 Dylan Varn Plant City, FL 2 2 22
DNF 64 KAW Gavin Hoogerheide St Pete, FL DNF DNS 20
Race Results Race: 11
Printed: 06:34 pm
85 JR MINI 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 78 HSK Parker Benitez Plant City, FL 2 2 22
3 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 3 3 20
4 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 5 4 18
5 30 KAW Haden Cone Dover, FL 4 DNS 16
JR GIRLS 11-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 06:34 pm
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 100 HON John Morrison Wesley Chapel, FL 3 2 22
3 99 COB Bently Boudro Sorrento, FL 2 3 20
4 900 YAM Joey Carcopa Ii Riverview, FL 5 4 18
5 34 HON Mac Mccauley Dover, FL 4 5 16
6 21 YAM Brantley Tursky Seffner, FL 6 6 15
Race Results Race: 13
Printed: 06:34 pm
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 2 2 22
3 132 COB Gavyn Welzien Orlando, FL 3 3 20
4 211 COB Branson Sellers Cocoa, FL 4 4 18
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 528 COB 2307528 James Umstead Cocoa, FL 1 2 25
2 215 COB Mikah Alves Brooksville, FL 2 3 22
3 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL DNF 1 20
Race Results Race: 14
Printed: 06:34 pm
YOUTH 12-16 (105-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 31 HSK 2002910 Dylan Varn Plant City, FL 1 1 25
2 64 KAW Gavin Hoogerheide St Pete, FL 2 2 22
3 32 KTM 2068622 Zoee Grzech Orlando, FL 3 3 20
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 87 HSK 1096496 Colin Dellarco Lake Mary, FL 2 1 25
2 762 HSK Ian Sbiroli Seminole, FL 1 2 22
D-C UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 2 1 25
2 185 YAM John Humphries Inverness, FL 1 2 22
Race Results Race: 15
Printed: 06:34 pm
VET $ +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 275 HSK Austin Edwards St Cloud, FL 2 2 22
3 21 KAW Brent Giezentanner Clearwater, FL 3 3 20
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KAW Dean Caudill Bartow, FL 2 1 25
2 382 KTM 2196800 Roberto Burgos, Jr Deltona, FL 1 DNS 22
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 946 HON 837946 Stephen Culleny Nokomis, FL 1 2 25
2 28 HSK 1110237 Cole Bradford Tampa, FL 3 1 22
3 132 KTM 0872786 Ty Casey Seminole, FL 2 3 20
Race Results Race: 16
Printed: 06:34 pm
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 1 1 25
2 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 2 2 22
3 918 HSK 2256132 Julio Delvalle Celebration, FL 3 3 20
4 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 4 4 18
5 69 YAM 2256119 Hugo Font Kissimmee, FL 5 5 16
DNF 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL DNF DNS 14
DNF 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF DNS 15
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 1 1 25
2 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL 2 2 22
Race Results Race: 17
Printed: 06:34 pm
85cc BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 1 1 25
2 82 KAW Spencer Townsend FL 2 2 22
3 30 KAW Haden Cone Dover, FL 3 DNS 20
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 17 YAM Jimmy Brown Valrico, FL 2 2 22
3 78 HSK Parker Benitez Plant City, FL 3 3 20
85cc 12-14
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 KAW Tyler Schumacher Apopka, FL 1 1 25
Race Results Race: 18
Printed: 06:34 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 1 25
2 185 YAM John Humphries Inverness, FL 3 3 22
3 37 YAM Brandon Thompson Hudson, FL 2 4 20
4 87 HSK 1096496 Colin Dellarco Lake Mary, FL 5 2 18
5 762 HSK Ian Sbiroli Seminole, FL 4 5 16
6 511 YAM 849793 Zachary Flanders Thonotosassa, FL 6 6 15
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 KTM David Chapman Brandon, FL 1 1 25
2 20 YAM Evan Kempink Winter Park, FL 3 2 22
3 221 YAM Timothy Steedly Zolfo Springs, FL 2 DNF 20
125/250/450 Open (No A Riders)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 28 HSK 1110237 Cole Bradford Tampa, FL 1 1 25
2 58 HON Alex St John Land O Lakes, FL 2 2 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com