CATHY GREEN Page 1 of 1
2019 FMS RD 11
09/15/2019
Race Results Race: 1
Printed: 07:08 pm
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 37 COB Tre Williams Cocoa, FL 2 2 22
3 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 3 3 20
4 4 HON Mason Mueller Longwood, FL 4 5 18
5 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL DNF 4 16
Race Results Race: 2
Printed: 07:08 pm
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 211 YAM Branson Sellers Cocoa, FL 2 2 22
3 57 YAM 2379770 Ryan Ciciretti Hudson, FL 3 3 20
4 26 YAM Hunter Tabor Titusville, FL 4 4 18
5 218 YAM Levi Meyer Jupiter, FL 5 5 16
6 63 YAM Lloyd Meyer Ocoee, FL 6 6 15
Race Results Race: 3
Printed: 07:08 pm
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 HSK John Morrison Wesley Chapel, FL 1 1 25
2 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 2 2 22
3 99 COB Bently Boudro Sorrento, FL 4 3 20
4 37 COB Tre Williams Cocoa, FL 3 4 18
5 25 UN Jacob Umstead Cocoa, FL 5 5 16
6 213 KTM Jackson Keller Oakland, FL 7 6 15
7 4 HON Mason Mueller Longwood, FL 6 7 14
Race Results Race: 4
Printed: 07:08 pm
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 2 1 25
2 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 2 22
3 6 KAW Jean Carlos Cabello Orlando, FL 3 3 20
4 710 HON Guido Santagati Argentina, 4 4 18
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 2695703 Jack Kinney Orlando, FL 1 1 25
2 12 KTM Jessica Jeffery Orlando, FL 4 2 22
3 95 KTM 2068622 Zoee Grzech Orlando, FL 3 3 20
4 19/ YAM Cameron Notary Melbourne, FL 5 4 18
5 74 KTM Gage Pepin Titusville, FL 2 DNS 16
125/250/450 Open (No A Riders)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 40 SUZ 953381 Steve Nagy Port Orange, FL 1 1 25
2 143 YAM Cody Redfern Cocoa Fern, FL 3 2 22
3 82 HSK 3929464 Noah Woods Orlando, FL 2 3 20
4 151 HON Mike Santana Orlando, FL 5 4 18
5 225 HON Marcelo Felipe Orlando, FL 4 DNS 16
Race Results Race: 5
Printed: 07:08 pm
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 HON Morgan Salber Clermont, FL 1 1 25
2 828 HON Bradley Hill Orlando, FL 4 2 22
3 725 YAM Marcus Rementer Cocoa, FL 3 3 20
4 56 HON 2287044 Luis Romero Bradenton, FL 2 4 18
5 25 KTM Tyler Brannigan Winter Garden, FL 5 5 16
D-C UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 HSK 2921454 Jared Cannon Daytona Beach, FL 2 1 25
2 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 2 22
3 33/ KTM Greyson Jackson New Smyrna Beach, FL 5 3 20
4 111 YAM 3340428 Julio Barreiro Weston, FL 4 4 18
5 517 KTM Blake Richards Citra, FL 3 5 16
6 118 YAM Miguel Lazcano Orlando, FL 7 6 15
7 33 KTM 3398 Ken Ragin, Jr Orlando, FL 6 7 14
Race Results Race: 6
Printed: 07:08 pm
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 528 COB 2307528 James Umstead Cocoa, FL 2 1 25
2 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 2 22
3 27 COB Griffin Miller Zellwood, FL 3 3 20
4 76 KTM 2311030 Gavin Pepin Titusville, FL 4 4 18
5 100 HSK John Morrison Wesley Chapel, FL 5 5 16
6 132 COB Gavyn Welzien Orlando, FL 6 6 15
7 105 KTM Danica Pepin Melbourne, FL 7 7 14
Race Results Race: 7
Printed: 07:08 pm
VET $ +30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 SUZ 524436 Garrett Edmisten Fellsmeere, FL 1 1 25
2 775 SUZ 770775 Elliott Cook West Palm Beach, FL 2 2 22
3 275 HSK Austin Edwards St Cloud, FL 4 3 20
4 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 3 DNF 18
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 1 1 25
2 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 2 2 22
3 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL 3 3 20
DNF 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF DNS 18
Race Results Race: 8
Printed: 07:08 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 2 25
2 19 YAM Cade Salber Clermont, FL 4 1 22
3 171 HSK 2921454 Jared Cannon Daytona Beach, FL 2 3 20
4 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 3 6 18
5 824 KAW Zachary Mezie Sebring, FL 6 4 16
6 517 KTM Blake Richards Citra, FL 5 5 15
7 19/ YAM Cameron Notary Melbourne, FL 8 7 14
8 33 KTM 3398 Ken Ragin, Jr Orlando, FL 7 8 13
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 721 KTM Robert Shepherd Orlando, FL 1 1 25
2 46 HON 2886336 Andrea Barnett Winter Garden, FL 2 2 22
3 20 YAM Evan Kempink Winter Park, FL 3 4 20
4 26 YAM Bill Fisher Clermont, FL 4 6 18
5 118 YAM Miguel Lazcano Orlando, FL 8 3 16
6 32 HSK Kelsey Krause Minneola, FL 6 5 15
7 514 KAW Connor Krantz Ocoee, FL 5 8 14
8 52 KTM Jkwon Hazzard Vero Beach, FL 7 7 13
Race Results Race: 9
Printed: 07:08 pm
85 JR MINI 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM Nathan Jeffery Orlando, FL 1 1 25
2 55 HSK 3929670 Nick Prestano Melbourne, FL 3 2 22
3 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 2 3 20
4 612 HSK Nathan Twigg St Augustine, FL 4 5 18
5 3 KAW John (jack) Grommersch Port Orange, FL 6 4 16
6 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 5 6 15
7 30 KAW Haden Cone Dover, FL 7 DNS 14
JR GIRLS 11-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 10
Printed: 07:08 pm
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 1 1 25
2 132 COB Gavyn Welzien Orlando, FL 2 2 22
3 211 COB Branson Sellers Cocoa, FL 3 3 20
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 1 25
2 722 COB John Deluca New Port Richey, FL 1 3 22
3 76 KTM 2311030 Gavin Pepin Titusville, FL 3 2 20
4 528 COB 2307528 James Umstead Cocoa, FL 4 4 18
5 105 KTM Danica Pepin Melbourne, FL 5 5 16
Race Results Race: 11
Printed: 07:08 pm
YOUTH 12-16 (105-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 100 KTM 2695703 Jack Kinney Orlando, FL 1 1 25
2 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 3 2 22
3 19/ YAM Cameron Notary Melbourne, FL 4 3 20
4 74 KTM Gage Pepin Titusville, FL 2 DNS 18
COLLEGE 17-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 2 1 25
2 111 YAM John Sardina Naples, FL 1 3 22
3 38 YAM 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 3 4 20
4 143 YAM Cody Redfern Cocoa Fern, FL DNF 2 18
PLUS 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 36 KTM 860577 Miles Atkinson Winter Garden, GL 1 1 25
2 328 HSK 517476 Dana Krause Minneola, FL 2 2 22
3 127 YAM 908861 Shane Kehoe Winter Garden, FL 4 3 20
4 32 YAM 217085 James Johnson St Petersburg, FL 3 DNF 18
Race Results Race: 12
Printed: 07:08 pm
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 29 KAW 1108973 Rick Schugel Port Orange, FL 2 2 22
3 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 3 3 20
4 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 5 4 18
5 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 4 5 16
6 26 YAM Bill Fisher Clermont, FL 6 7 15
7 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL DNF 6 14
8 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 7 DNS 13
Race Results Race: 13
Printed: 07:08 pm
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 KTM 2325405 Alexander Ciciretti Hudson, FL 1 1 25
2 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 2 2 22
3 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 3 3 20
4 8 SUZ Dominik Converse Sorrento, FL 4 4 18
Race Results Race: 14
Printed: 07:08 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 154 YAM 3381 Markus Sowles St Cloud, FL 2 1 25
2 71 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 1 2 22
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 815 SUZ 754296 Colton Eigenmann Titusville, FL 1 1 25
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 YAM 253073 Alex Ransom St Augustine, FL 1 1 25
2 82 HSK 3929464 Noah Woods Orlando, FL 2 DNS 22
Race Results Race: 15
Printed: 07:08 pm
WOMEN 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 HSK Jessica Jeffery Orlando, FL 1 1 25
2 32/ KTM 2068622 Zoee Grzech Orlando, FL 2 2 22
3 46 HON 2886336 Andrea Barnett Winter Garden, FL 4 3 20
4 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 3 4 18
5 32 HSK Kelsey Krause Minneola, FL 5 5 16
NO JUMP +35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 1 DNS 25
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 825 KAW 595087 Mike Mezie Sebring, FL 1 1 25
2 29 KAW 1108973 Rick Schugel Port Orange, FL 2 2 22
3 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 3 3 20
4 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 4 4 18
5 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 5 DNS 16
DNF 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL DNF DNS 15
Race Results Race: 16
Printed: 07:08 pm
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 1 1 25
2 27 YAM Griffin Miller Zellwood, FL 3 2 22
3 411 KTM Travis Dorff Titusville, FL 2 6 20
4 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 6 3 18
5 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 4 5 16
6 316 KAW Jordan Johnson Ocala, FL 5 7 15
7 8 SUZ Dominik Converse Sorrento, FL DNS 4 14
65cc 6-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 38 KTM 2325405 Alexander Ciciretti Hudson, FL 1 1 25
2 723 KTM Jake "diesel" Dunham Port Orange, FL 2 2 22
Race Results Race: 17
Printed: 07:08 pm
85cc BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 1 1 25
2 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 2 2 22
3 555 KTM Valentino Santagati 4 3 20
4 30 KAW Haden Cone Dover, FL 3 DNS 18
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 612 HSK Nathan Twigg St Augustine, FL 2 1 25
2 3 KAW John (jack) Grommersch Port Orange, FL 1 2 22
DNS 73 KTM 2272433 Frankie Notarino Deltona, FL DNS DNS
85cc 12-14
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM Nathan Jeffery Orlando, FL 2 1 25
2 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 1 2 22
3 55 HSK 3929670 Nick Prestano Melbourne, FL 3 3 20
4 365 HSK Tristan Villai Stuart, FL 4 4 18
5 51/ HSK Justin Ippolito Sebastian, FL 5 5 16
Race Results Race: 18
Printed: 07:08 pm
PLUS 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK Austin Edwards St Cloud, FL 1 1 25
2 56 HON 2287044 Luis Romero Bradenton, FL 2 2 22
3 66 SUZ 545551 Blaine Miller Zellwood, FL 4 3 20
4 6 KAW Jean Carlos Cabello Orlando, FL 3 4 18
VET NOVICE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 69 YAM 2256119 Hugo Font Kissimmee, FL 1 1 25
2 914 YAM Bryon Sheehan Belleview, FL 2 2 22
3 70 YAM Paul Taylor Maitland, FL 3 3 20
4 564 HON Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 4 DNS 18
Race Results Race: 19
Printed: 07:08 pm
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 815 SUZ 754296 Colton Eigenmann Titusville, FL 1 1 25
2 328 HSK 517476 Dana Krause Minneola, FL 2 2 22
3 73 YAM 253073 Alex Ransom St Augustine, FL 3 4 20
4 100 KTM 2695703 Jack Kinney Orlando, FL 6 3 18
5 127 YAM 908861 Shane Kehoe Winter Garden, FL 7 5 16
6 493 KTM 609014 Mason Price Floral City, FL 4 DNF 15
7 154 YAM 3381 Markus Sowles St Cloud, FL 5 DNS 14
8 32 YAM 217085 James Johnson St Petersburg, FL 8 DNS 13
Race Results Race: 20
Printed: 07:08 pm
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 KTM 2068622 Zoee Grzech Orlando, FL 1 1 25
2 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 2 2 22
3 51/ HSK Justin Ippolito Sebastian, FL 3 3 20
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 21
Printed: 07:08 pm
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 40 SUZ 953381 Steve Nagy Port Orange, FL 1 1 25
2 674 KTM Enrique Santiago St Cloud, FL 2 2 22
3 122 HON Petri Liljaranta Gainesville, FL 3 3 20
4 151 HON Mike Santana Orlando, FL 5 4 18
5 16 HON Steve Doran Hollywood, FL 4 5 16
6 70 YAM Paul Taylor Maitland, FL 6 6 15
7 770 SUZ Raymond Burr Winter Springs, FL 7 7 14
DNF 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF DNS 13
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 127 KTM George D. Munson Winter Garden, FL 1 1 25
DNS 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL DNS DNS
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com