CATHY GREEN Page 1 of 1
2019 FMS RD 11
11/03/2019
Race Results Race: 1
Printed: 06:51 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 723 YAM Calvin Drake Bradenton, FL 1 1 25
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 YAM Jason Heffner Bradenton, FL 1 1 25
2 52 KTM Jkwon Hazzard Vero Beach, FL 2 2 22
3 11 YAM Kyle Bibler Ii Brandon, FL 3 3 20
450 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 505 KAW Eric Dunlap Brooksville, FL 1 1 25
Race Results Race: 2
Printed: 06:51 pm
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 1 1 25
2 132 YAM 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 2 2 22
3 211 YAM 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 3 3 20
4 900 YAM Joey Carcopa Ii Riverview, FL 5 5 18
5 21 YAM Brantley Tursky Seffner, FL 4 6 16
6 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL DNF 4 15
7 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 6 DNF 14
DNS 679 YAM Bryson Howell Cape Coral, FL DNS DNS
Race Results Race: 3
Printed: 06:51 pm
85cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 1 1 25
2 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 2 2 22
3 225 YAM Quinn Sonnen Sarasota, FL 4 3 20
4 14 KAW Kashton Bibler Brandon, FL 3 4 18
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
85cc 12-14
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL 1 1 25
2 51 HSK Justin Ippolito Sebastian, FL 2 2 22
Race Results Race: 4
Printed: 06:51 pm
NO JUMP +35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 HON David Fountain Seminole, FL 1 1 25
2 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 2 2 22
3 216 KAW Brad Drake Bradenton, FL 3 3 20
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 1 1 25
2 564 HON 2394556 Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 2 2 22
3 127 KTM 765605 George D. Munson Winter Garden, FL 3 3 20
Race Results Race: 5
Printed: 06:51 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 841 SUZ 837299 Aj Meadows Tampa, FL 1 1 25
2 27 HSK 1110237 Cole Bradford Tampa, FL 3 2 22
3 546 KTM 1073960 Gage Gongas Bradenton, FL 2 3 20
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 YAM 0253073 Alex Ransom St Augustine, FL 1 1 25
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 65 YAM 1094201 James Weeks Punta Gorda, FL 1 1 25
2 249 YAM 249916 Macon Richardson Gilliam Sarasota, FL 3 2 22
3 901 KTM Kenny Henry Parrish, FL 2 DNF 20
Race Results Race: 6
Printed: 06:51 pm
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 YAM 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 1 1 25
2 103 YAM Jo Jo Caliendo Deland, FL 2 2 22
3 213 KTM Jackson Keller Oakland, FL 4 3 20
4 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 3 4 18
DNS 679 YAM Bryson Howell Cape Coral, FL DNS DNS
Race Results Race: 7
Printed: 06:51 pm
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 587 HSK Tyler Edwards Sarasota, FL 1 1 25
VET NOVICE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 981 KAW 2218274 Ryan Lloyd Wesley Chapel, FL 1 1 25
2 914 YAM 3776148 Bryon Sheehan Belleview, FL 3 2 22
3 225 HON Brock Catronio Boynton Beach, FL 2 3 20
4 70 YAM 2394561 Paul Taylor Maitland, FL 5 4 18
5 55 YAM Jason Heffner Bradenton, FL 4 5 16
6 564 HON 2394556 Rodolfo Rodriguez Orlando, FL 6 6 15
7 53 HON Mike Freemion Saint Petersburg, FL 8 DNF 14
8 94 SUZ Doug Harrell Orange City, FL 7 DNS 13
Race Results Race: 8
Printed: 06:51 pm
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 1 25
2 3/ YAM Nathan Fall Apollo Beach, FL 3 2 22
3 18 COB 3350815 Hunter Vaughan Dade City, FL 1 7 20
4 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 4 5 18
5 8 YAM 2361155 Dominik Converse Sorrento, FL 7 3 16
6 8/ YAM Jake Harrell Orange City, FL 5 6 15
7 34 HSK Mac Mccauley Dover, FL 8 4 14
8 213 HSK 3861348 Austin Keller Oakland, FL 6 DNS 13
DNS 27 YAM Griffin Miller Zellwood, FL DNS DNS
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 278 KTM 3749131 Jace Baker Winter Haven, FL 1 1 25
65cc 6-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 876 HSK 2216580 Carter Clay Okeechobee, FL 1 1 25
2 716 HSK 3528605 Brody Hines Wauchul.a, FL 2 2 22
3 723 KTM 2394563 Jake "diesal" Dunham Port Orange, FL 3 3 20
Race Results Race: 9
Printed: 06:51 pm
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
YOUTH 12-16 (105-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 52 KTM Jkwon Hazzard Vero Beach, FL 1 1 25
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 546 KTM 1073960 Gage Gongas Bradenton, FL 1 1 25
2 147 HSK Chase Heffner Bradenton, FL 2 2 22
3 723 YAM Calvin Drake Bradenton, FL 3 3 20
4 11 YAM Kyle Bibler Ii Brandon, FL 4 4 18
Race Results Race: 10
Printed: 06:51 pm
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 99 COB 2361156 Bently Boudro Sorrento, FL 1 1 25
2 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 2 2 22
3 4 KTM Mason Mueller Longwood, FL 4 3 20
4 213 KTM Jackson Keller Oakland, FL 3 4 18
Race Results Race: 11
Printed: 06:51 pm
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 1 1 25
2 122 HON 3392016 Petri Liljaranta Gainesville, FL 3 2 22
3 674 KTM 2394555 Enrique Santiago St Cloud, FL 2 3 20
4 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 4 4 18
5 243 YAM 2153389 Sal Ginabreda Apollo Beach, FL 5 5 16
6 225 HON Brock Catronio Boynton Beach, FL 6 6 15
7 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 7 7 14
8 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 10 8 13
9 53 HON Mike Freemion Saint Petersburg, FL 9 9 12
10 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 8 DNS 11
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 127 KTM 765605 George D. Munson Winter Garden, FL 1 1 25
Race Results Race: 12
Printed: 06:51 pm
COLLEGE 16-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 KTM 0872786 Ty Casey Seminole, FL 2 1 25
2 841 SUZ 837299 Aj Meadows Tampa, FL 1 DNS 22
PLUS 25
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 249 YAM 249916 Macon Richardson Gilliam Sarasota, FL 1 1 25
PLUS 30
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK 597622 Austin Edwards St Cloud, FL 1 1 25
2 981 KAW 2218274 Ryan Lloyd Wesley Chapel, FL 2 2 22
3 100 HON Stephen Causey Brandon, FL 3 3 20
4 66 SUZ 545551 Blaine Miller Zellwood, FL 4 4 18
125/250/450 Open (No A Riders)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 27 HSK 1110237 Cole Bradford Tampa, FL 1 1 25
2 501 SUZ 490900 Dustin Solovitch New Port Richey, FL 2 2 22
3 587 HSK Tyler Edwards Sarasota, FL 4 3 20
4 147 HSK Chase Heffner Bradenton, FL 3 4 18
Race Results Race: 13
Printed: 06:51 pm
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 COB 3350815 Hunter Vaughan Dade City, FL 1 1 25
2 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 3 2 22
3 15 HSK 2287120 Beckett Ferry Dade City, FL 2 3 20
4 132 COB 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 4 4 18
5 4 KTM Mason Mueller Longwood, FL DNS 5 16
DNS 679 COB Bryson Howell Cape Coral, FL DNS DNS
DNS 27 COB Griffin Miller Zellwood, FL DNS DNS
Race Results Race: 14
Printed: 06:51 pm
85 JR MINI 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL 2 3 22
3 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 4 2 20
4 51 HSK Justin Ippolito Sebastian, FL 3 5 18
5 42 KAW Brody Botens Winter Park, FL 5 4 16
JR GIRLS 11-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
Race Results Race: 15
Printed: 06:51 pm
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 65 YAM 1094201 James Weeks Punta Gorda, FL 1 1 25
2 27 HSK 1110237 Cole Bradford Tampa, FL 2 2 22
3 901 KTM Kenny Henry Parrish, FL 3 3 20
4 132 KTM 0872786 Ty Casey Seminole, FL 4 4 18
5 73 YAM 0253073 Alex Ransom St Augustine, FL 5 5 16
Race Results Race: 16
Printed: 06:51 pm
WOMEN 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 798 YAM 2394560 Anne Earles Sarasota, FL 1 1 25
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11/ SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 205 SUZ 3121017 John M. Frazzini Orange City, FL 2 2 22
3 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 3 3 20
4 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 4 4 18
5 127 KTM 765605 George D. Munson Winter Garden, FL 5 5 16
6 11 HON David Fountain Seminole, FL 6 6 15
7 47 KAW 2175508 Tracy Thorn Fort Myers, FL 7 DNS 14
DNS 51 YAM 951165 Bill Petitt Wesley Chapel, FL DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 06:51 pm
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 YAM 3929273 Christan Tursky Seffner, FL 1 1 25
2 213 COB 3861348 Austin Keller Oakland, FL 2 2 22
3 132 COB 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 3 3 20
4 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 4 4 18
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 716 COB 3528605 Brody Hines Wauchul.a, FL 1 1 25
2 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 3 2 22
3 813 KTM 3775248 Caleb Frazzini Orange City, FL 4 3 20
4 75 HSK 2287120 Beckett Ferry Dade City, FL 2 DNS 18
Race Results Race: 18
Printed: 06:51 pm
65cc OPEN 6-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 876 HSK 2216580 Carter Clay Okeechobee, FL 2 1 25
2 278 KTM 3749131 Jace Baker Winter Haven, FL 1 2 22
3 723 KTM 2394563 Jake "diesal" Dunham Port Orange, FL 3 3 20
4 8/ YAM Jake Harrell Orange City, FL 4 4 18
5 8 YAM 2361155 Dominik Converse Sorrento, FL 5 5 16
6 803 COB 3776150 Lainey Sheehan Belleview, FL 6 6 15
7 34 HSK Mac Mccauley Dover, FL 8 7 14
8 23 YAM Peter Maynard Wimauma, FL 7 DNS 13
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 595 HSK 2233929 Kacey Sheehan Belleview, FL 1 1 25
2 225 YAM Quinn Sonnen Sarasota, FL 2 2 22
Race Results Race: 19
Printed: 06:51 pm
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 2 1 25
2 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 1 DNS 22
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 122 HON 3392016 Petri Liljaranta Gainesville, FL 1 2 25
2 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 3 1 22
3 674 KTM 2394555 Enrique Santiago St Cloud, FL 2 3 20
4 70 YAM 2394561 Paul Taylor Maitland, FL 6 4 18
5 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 5 5 16
6 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 4 DNS 15
7 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 7 DNS 14
Race Results Race: 20
Printed: 06:51 pm
90'S CURRENT RACER
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
0 15 KAW 2114897 Tim Ferry Dade City, FL 1
0 501 SUZ 490900 Dustin Solovitch New Port Richey, FL 2
0 981 KAW 2218274 Ryan Lloyd Wesley Chapel, FL 3
0 243 YAM 2153389 Sal Ginabreda Apollo Beach, FL 4
90'S NON RACER
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
0 50 KAW T164220 Dean Dyess Iii Orlando, FL 1
0 716 YAM 727876 Russell Clay Okeechobee, FL 2
0 235 SUZ Mike Floyd Plant City, FL 3
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com