TAMPA MX Page 1 of 1
2020 FMS RD 5 TAMPA MX
09/06/2020
Race Results Race: 1
Printed: 06:47 am
125 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 106 KTM 3097608 Brandon Ma Umatilla, FL 2 2 22
3 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL 4 3 20
4 176 KTM Maximus Jordan W.c., FL 3 4 18
5 74 YAM 2352682 Bobby Gordon Enterprise, FL 6 5 16
6 133 YAM Nathan Feagley Lake Placid, FL 5 DNS 15
Race Results Race: 2
Printed: 06:47 am
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM Jake Harrell Orange City, FL 1 1 25
2 3/ KTM Jax Carrier Boynton Beach, FL 2 2 22
3 73 KTM Jackson Hawryluk Ormond Beach, FL 3 3 20
4 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 4 4 18
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 1 1 25
2 46 KTM Cayne Tozzo Lantana, FL 2 2 22
Race Results Race: 3
Printed: 06:47 am
85cc 9-13 JR MINI
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 43 KTM Thomas Wood Cairo, GA 1 1 25
2 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 2 2 22
65cc/85cc OPEN
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 221 HSK Covie Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 488 HSK 2223981 Leeland Pfeiffer Brooksville, FL 2 2 22
3 247 KAW Michael Tate Sarasota, FL 3 3 20
Race Results Race: 4
Printed: 06:47 am
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 2 2 22
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 YAM Huntley Keesee Palm Bay, FL 1 2 25
2 73 KTM Stephen Starling Middleburg, FL DNF 1 22
Race Results Race: 5
Printed: 06:47 am
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 1 25
2 56 HSK 2287044 Luis Romero Orlando, FL 2 2 22
3 212 HON Zakary Streid Naples, FL 3 3 20
DNF 80 HSK Marshall West Ruskin, FL DNF DNS 18
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 346 KTM 607479 Jason Beck Port Orange, FL 3 2 22
3 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 2 3 20
4 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 4 4 18
5 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 5 6 16
6 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 8 5 15
7 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 7 7 14
8 770 SUZ 0232083 Raymond Burr Winter Springs, FL 6 8 13
Race Results Race: 6
Printed: 06:47 am
YOUTH 12-16 (100-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 2 1 25
2 106 KTM 3097608 Brandon Ma Umatilla, FL 1 DNS 22
3 133 YAM Nathan Feagley Lake Placid, FL 3 DNS 20
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 371 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 1 1 25
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 722 HSK John Sardina Naples, FL 1 1 25
PLUS 25 A $
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 231 KAW 934526 Jack Sigismondi Apollo Beach, FL 1 1 25
2 314 KAW 2904719 Cj Harris Bunnell, FL 2 2 22
Race Results Race: 7
Printed: 06:47 am
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 1 1 25
2 77 YAM Carter Holmes Middleburg, FL 3 2 22
3 912 YAM Raylan Seagraves Kingsland, GA 2 4 20
4 501 YAM Luke Mcgaw Lox, FL 4 3 18
5 246 YAM Bryson Mckenzie Port Charlotte, FL 5 5 16
6 14 YAM Huntley Keesee Palm Bay, FL 6 7 15
7 265 YAM Wesley Lakeman Loxahatchee, FL 8 6 14
8 22 YAM Owen Harrell Orange City, FL 7 8 13
Race Results Race: 8
Printed: 06:47 am
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 812 HON 357051 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 1 1 25
2 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL 2 2 22
VET NOVICE C/BEG.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 2 1 25
2 72 KAW Brendan Riley West Palm Beach, FL 1 2 22
3 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 3 3 20
4 114 KAW Jimmy Constantelos Royal Palm Beach, FL 6 4 18
5 111 KTM John Hawryluk Ormond Beach, FL 5 5 16
6 11 HON Robert Young Grand Island, FL 4 7 15
7 512 YAM Seth Housman Cocoa, FL 7 6 14
8 515 SUZ Doug Harrell Orange City, FL 9 8 13
9 9 HSK L.t. Adreon Orlando, FL 8 9 12
10 402 KAW Ryan Zivitski Ormond Beach, FL 11 10 11
11 217 HSK Chad Christina Brandon, FL 10 12 10
12 770 SUZ 0232083 Raymond Burr Winter Springs, FL 12 11 9
Race Results Race: 9
Printed: 06:47 am
85cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 82 KTM Spencer Townsend Lithia, FL 1 1 25
2 247 KAW Michael Tate Sarasota, FL 2 2 22
3 95 KAW Hayden Hunsdorf Hastings, FL 3 3 20
4 6 SUZ Koby Bedgood Altoona, FL 4 DNF 18
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 116 KAW 3228594 Jada Conner Hilliard, FL 1 1 25
Race Results Race: 10
Printed: 06:47 am
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 231 KAW 934526 Jack Sigismondi Apollo Beach, FL 1 1 25
2 722 HSK John Sardina Naples, FL 2 2 22
3 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 3 4 20
4 371 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 5 3 18
5 314 KAW 2904719 Cj Harris Bunnell, FL 4 5 16
DNF 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL DNF DNF 15
Race Results Race: 11
Printed: 06:47 am
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 2 2 22
3 77 COB Carter Holmes Middleburg, FL 3 3 20
4 7 COB Tre Williams Cocoa, FL 6 4 18
5 912 COB Raylan Seagraves Kingsland, GA 5 5 16
6 22 COB Lucas Mcbride Palm Bay, FL 4 6 15
7 501 YAM Luke Mcgaw Lox, FL 7 7 14
DNS 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL DNS DNS
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 314 COB 2303355 Moto Harris Bunnell, FL 1 1 25
2 99 COB Luke Clark Apollo Beach, FL 3 2 22
3 313 HSK Logan Longhini Loxahatchee, FL 2 3 20
Race Results Race: 12
Printed: 06:47 am
450 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11/ HON Robert Young Grand Island, FL 1 1 25
2 219 KAW Jay Nordick Eustis, FL 3 2 22
3 9 HSK L.t. Adreon Orlando, FL 2 DNF 20
4 5 HON Paulo Pedroni Brooksville, FL DNS 3 18
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 23 KTM John Sigismondi Weeki Wachee, FL 1 1 25
2 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 2 2 22
3 812 HON 357051 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 3 3 20
4 15 YAM 221586 Kenneth Doeg Lake Mary, FL 4 4 18
C/D UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 KTM Tyler Lynch West Palm Beach, FL 2 1 25
2 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 2 22
3 326 KAW Daniel Tibaldo Lake Worth, FL 3 3 20
Race Results Race: 13
Printed: 06:47 am
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 43 KTM Thomas Wood Cairo, GA 1 1 25
2 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL 2 2 22
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 176 KTM Maximus Jordan W.c., FL 1 1 25
2 74 YAM 2352682 Bobby Gordon Enterprise, FL 3 2 22
3 82 KTM Spencer Townsend Lithia, FL 2 3 20
Race Results Race: 14
Printed: 06:47 am
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 314 COB 2303355 Moto Harris Bunnell, FL 1 1 25
2 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 3 2 22
3 313 HSK Logan Longhini Loxahatchee, FL 2 5 20
4 99 COB Luke Clark Apollo Beach, FL 5 3 18
5 7 COB Tre Williams Cocoa, FL 4 4 16
Race Results Race: 15
Printed: 06:47 am
PLUS 25 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 SUZ 499255 Brinsley Dyess Orlando, FL 1 1 25
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 512 YAM Seth Housman Cocoa, FL 1 1 25
2 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 2 2 22
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 1 1 25
2 23 KTM John Sigismondi Weeki Wachee, FL 2 2 22
3 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 4 3 20
4 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL 3 4 18
5 770 SUZ 0232083 Raymond Burr Winter Springs, FL 5 DNS 16
Race Results Race: 16
Printed: 06:47 am
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 121 HSK Chalice Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 2 2 22
3 11 KTM Tyler Lynch West Palm Beach, FL 4 3 20
4 5 YAM Brandon Pavone Pinellas Park, FL 3 4 18
5 84 KAW Brian Cowherd Largo, FL 5 5 16
6 212 HON Zakary Streid Naples, FL 7 6 15
7 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL 6 DNF 14
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 326 KAW Daniel Tibaldo Lake Worth, FL 2 1 25
2 217 HSK Chad Christina Brandon, FL 3 2 22
3 54 UN Cody Buyan Spring Hill, FL 1 7 20
4 28 KAW Richard Espinoza Plantation, FL 7 3 18
5 82 HSK Spencer Townsend Lithia, FL 6 4 16
6 21 KTM Esteban Zapata Lake Worth, FL 5 5 15
7 72 KAW Brendan Riley West Palm Beach, FL 4 8 14
8 96 YAM Tykel Cihal Altoona, FL 9 6 13
9 318 KAW Enzo Viera Eustis, FL 11 9 12
10 02 YAM Dustin Kates Altoona, FL 8 DNF 11
11 04 SUZ Jose Rodriguez Port Charlotte, FL 10 DNS 10
DNF 23 YAM Logan Spinger Largo, FL DNF DNS 9
Race Results Race: 17
Printed: 06:47 am
65cc OPEN 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 1 1 25
2 46 KTM Cayne Tozzo Lantana, FL 2 2 22
3 8 YAM Jake Harrell Orange City, FL 3 3 20
4 73 KTM Jackson Hawryluk Ormond Beach, FL 4 4 18
5 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 5 5 16
Race Results Race: 18
Printed: 06:47 am
PLUS 30 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 HSK 2287044 Luis Romero Orlando, FL 2 1 25
2 3 HON 3021707 Derek Lafon Palm Bay, FL 1 2 22
3 80 HSK Marshall West Ruskin, FL 3 DNS 20
DNF 114 KAW Jimmy Constantelos Royal Palm Beach, FL DNF DNS 18
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 2 1 25
2 50 KAW 3015926 Nate Ingram New Smyrna Beach, FL 1 2 22
3 45 KTM Tony Lang Port Richey, FL 3 3 20
DNF 741 HSK 1095761 Daryl Thiel Oviedo, FL DNF DNS 18
Race Results Race: 19
Printed: 06:47 am
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 221 HSK Covie Stiers Seminole, FL 1 1 25
2 488 HSK 2223981 Leeland Pfeiffer Brooksville, FL 2 2 22
3 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 3 3 20
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL DNF 1 25
2 43 KTM Thomas Wood Cairo, GA 1 DNS 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com