CATHY GREEN Page 1 of 1
2020 FMS RD 7 WALDO
10/31/2020
Race Results Race: 1
Printed: 09:31 am
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 02 YAM Dustin Kates Altoona, FL 1 1 25
2 96 YAM John Cihal Altoona, FL 2 2 22
3 26 YAM Alex Dykes Geneva, FL 3 4 20
4 90 KTM Glen Cobb Port Orange, FL 5 3 18
5 318 KAW Enzo Viera Eustis, FL 4 DNF 16
6 717 YAM Lacy Philman Bell, FL 6 DNS 15
DNS 96/ YAM Tykel Cihal Altoona, FL DNS DNS
Race Results Race: 2
Printed: 09:31 am
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 YAM Jacob Ravelo Ocklawaha, FL 2 1 25
2 19 YAM 3329556 Coleman Edwards Vidalia, GA 1 2 22
3 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 4 3 20
4 159 KAW Chase Adams Saint Cloud, FL 3 6 18
5 11 KTM 5005468 Tyler Lynch West Palm Beach, FL 6 4 16
6 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL 5 5 15
7 13 YAM Landen Craft Sorrento, FL 7 7 14
8 180 KTM Vincent Deem Gainesville, FL 8 8 13
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 2 1 25
2 44 KTM 2177757 Braxton Lee Hilliard, FL 1 3 22
3 27 HSK 2325407 Fernando Sosa West Palm Beach, FL 3 2 20
4 176 KTM Maximus Jordan W.c., FL 4 4 18
5 74 YAM 2352682 Bobby Gordon Enterprise, FL 5 5 16
Race Results Race: 3
Printed: 09:31 am
PLUS 25 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK 597622 Austin Edwards Clermont, FL 1 1 25
2 73 SUZ 499255 Brinsley Dyess Orlando, FL 2 2 22
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Winter Haven, FL 1 1 25
2 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 2 2 22
3 131 KAW Joey Slayton Chuluota, FL 3 3 20
4 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 4 4 18
5 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 5 5 16
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 KAW 1108973 Rick Schugel Port Orange, FL 1 1 25
2 812 HON 909417 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 2 2 22
3 555 KTM Ricky Lee Carlisle Daytona Beach, FL 3 3 20
4 888 KTM Billy Joyce Navarre, FL 4 4 18
Race Results Race: 4
Printed: 09:31 am
65cc OPEN 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 255 KTM 3267924 Zackary Hatt Center Hill, FL 1 1 25
2 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 2 22
3 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 4 3 20
4 8 YAM 2325577 Jake Harrell Orange City, FL 3 4 18
5 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 5 5 16
Race Results Race: 5
Printed: 09:31 am
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 132 COB 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 1 1 25
2 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 2 2 22
3 218 COB 2394330 Eli Schneider Vero Beach, FL 4 3 20
4 912 COB Raylan Seagraves Kingsland, GA 6 5 18
5 22 COB 595729 Lucas Mcbride Palm Bay, FL 5 6 16
6 99 COB 5004351 Jackson Keller Orlando, FL 7 7 15
7 501 KTM Luke Mcgaw Lox, FL 8 8 14
8 77 COB 5003446 Carter Holmes Middleburg, FL DNF 4 13
9 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 3 DNS 12
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Orlando, FL 1 1 25
2 502 COB Jacob Umstead Cocoa, FL 3 2 22
3 313 KTM Logan Longhini Loxahatchee, FL 2 DNF 20
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213/ KTM Sterling Zivitski Ormond Beach, FL 2 1 25
2 244 YAM Areyna Lee Hampton, FL 1 2 22
Race Results Race: 6
Printed: 09:31 am
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 KTM 2196542 Nathan Jeffery Orlando, FL 1 1 25
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 116 YAM 3228594 Jada Conner Hilliard, FL 1 1 25
85cc 9-13 JR MINI
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 KTM 2234358 Robby Goad Green Cove Springs, FL 2 1 25
2 278 KTM 3749131 Jace Baker Winter Haven, FL 1 2 22
3 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 3 3 20
4 32 KTM Sawyer Parker Maitland, FL 4 4 18
5 716 KAW Macy Philman Bell, FL 5 5 16
JR GIRLS 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 1 1 25
2 916 YCF Kyleigh Mcgraw Newberry, FL 2 2 22
Race Results Race: 7
Printed: 09:31 am
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 371 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 2 2 25
2 71 KAW 0871943 Griffin Maxwell Jamestown, OH 4 1 22
3 67 YAM 0882865 Nolen Huston Sanford, FL 3 3 20
4 51 KTM 3093406 Josh Clark Maxville, FL 1 DNS 18
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 298 YAM 0229105 Walter Benitez Adamstown, MD 1 1 25
PLUS 30 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK 597622 Austin Edwards Clermont, FL 1 1 25
2 114 KAW Jimmy Constantelos Royal Palm Beach, FL 2 2 22
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Winter Haven, FL 1 1 25
2 122 HON 3392016 Petri Liljaranta Gainesville, FL 2 2 22
3 516 HON Chris Oland Delray Beach, FL 3 3 20
4 41 SUZ 964754 Preston Tyson St. Augustine, FL 4 4 18
5 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 5 5 16
Race Results Race: 8
Printed: 09:31 am
YOUTH 12-16 (100-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KTM 2119669 Ryder Gwynn Orlando, FL 1 1 25
2 27 HSK 2325407 Fernando Sosa West Palm Beach, FL 2 2 22
3 44 KTM 2177757 Braxton Lee Hilliard, FL 3 3 20
4 19 YAM 3329556 Coleman Edwards Vidalia, GA 4 4 18
5 26 YAM Alex Dykes Geneva, FL 5 5 16
6 717 YAM Lacy Philman Bell, FL 6 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 09:31 am
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 HSK Jax Carrier Boynton Beach, FL 1 1 25
2 8 YAM 2325577 Jake Harrell Orange City, FL 2 2 22
3 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 3 3 20
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 255 KTM 3267924 Zackary Hatt Center Hill, FL 1 1 25
2 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 2 2 22
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 1 25
2 213 HSK 3861348 Austin Keller Orlando, FL 1 2 22
3 46 HSK Cayne Tozzo Lantana, FL 3 3 20
Race Results Race: 10
Printed: 09:31 am
COLLEGE 17-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 67 YAM 0882865 Nolen Huston Sanford, FL 1 1 25
2 3 KAW 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 2 2 22
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 71 KAW 0871943 Griffin Maxwell Jamestown, OH 1 1 25
2 371 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 4 2 22
3 722 HSK John Sardina Naples, FL 3 3 20
4 298 YAM 0229105 Walter Benitez Adamstown, MD 2 4 18
Race Results Race: 11
Printed: 09:31 am
C/D UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 KTM 5005468 Tyler Lynch West Palm Beach, FL 2 1 25
2 12 KTM 2997917 Jessica Jeffery Orlando, FL 4 2 22
3 159 KAW Chase Adams Saint Cloud, FL 3 3 20
4 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 1 5 18
5 51 KAW Justin Ippolito Sebastian, FL 5 4 16
6 212 HON Zakary Streid Naples, FL 6 DNS 15
Race Results Race: 12
Printed: 09:31 am
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Winter Haven, FL 1 1 25
2 11/ SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 2 2 22
3 29 KAW 1108973 Rick Schugel Port Orange, FL 3 3 20
4 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 4 4 18
VET NOVICE C/BEG.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 1 1 25
2 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 2 2 22
3 114 KAW Jimmy Constantelos Royal Palm Beach, FL 4 3 20
4 38 YAM Broc Schugel Port Orange, FL 5 4 18
5 515 SUZ Doug Harrell Orange City, FL 6 5 16
6 11 HON Robert Young Grand Island, FL 3 8 15
7 90 KTM Glen Cobb Port Orange, FL 8 7 14
8 44/ SUZ Philip Boyer Ocklawaha, FL DNS 6 13
9 555 KTM Ricky Lee Carlisle Daytona Beach, FL 7 DNS 12
Race Results Race: 13
Printed: 09:31 am
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 77 YAM 5003446 Carter Holmes Middleburg, FL 1 1 25
2 912 YAM Raylan Seagraves Kingsland, GA 2 2 22
3 501 YAM Luke Mcgaw Lox, FL 4 3 20
4 265 YAM Wesley Lakeman Loxahatchee, FL 5 4 18
5 244 YAM Areyna Lee Hampton, FL 3 DNS 16
Race Results Race: 14
Printed: 09:31 am
85cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 KTM Sawyer Parker Maitland, FL 2 1 25
2 46 HSK Cayne Tozzo Lantana, FL 1 2 22
3 95 KAW Hayden Hunsdorf Hastings, FL 3 3 20
4 716 KAW Macy Philman Bell, FL 4 DNS 18
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 278 KTM 3749131 Jace Baker Winter Haven, FL 1 1 25
2 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 3 2 22
3 213 KTM 2234358 Robby Goad Green Cove Springs, FL 2 DNS 20
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 KTM 2196542 Nathan Jeffery Orlando, FL 1 1 25
2 21 KAW Garrett Lipps Geneva, FL 2 2 22
Race Results Race: 15
Printed: 09:31 am
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 371 KTM 2218611 Andrew Wallace Palm City, FL 2 1 25
2 51 KTM 3093406 Josh Clark Maxville, FL 1 DNS 22
WOMEN 14+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 KTM 2997917 Jessica Jeffery Orlando, FL 2 1 25
2 3 KAW 2218610 Aura Schmelyun Fort Pierce, FL 1 2 22
3 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 3 3 20
125 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 106 KTM 3097608 Brandon Ma Umatilla, FL 1 1 25
2 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL 2 2 22
3 176 KTM Maximus Jordan W.c., FL 3 3 20
4 74 YAM 2352682 Bobby Gordon Enterprise, FL 4 4 18
Race Results Race: 16
Printed: 09:31 am
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Orlando, FL 1 1 25
2 132 COB 3693430 Gavyn Welzien Orlando, FL 2 2 22
3 218 COB 2394330 Eli Schneider Vero Beach, FL 4 3 20
4 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 3 5 18
5 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 5 4 16
6 22 COB 595729 Lucas Mcbride Palm Bay, FL 6 6 15
7 502 COB Jacob Umstead Cocoa, FL 7 7 14
8 313 KTM Logan Longhini Loxahatchee, FL 8 DNF 13
Race Results Race: 17
Printed: 09:31 am
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 58 YAM Jacob Ravelo Ocklawaha, FL 1 1 25
2 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL 2 DNS 22
3 212 HON Zakary Streid Naples, FL 3 DNS 20
4 555 KTM Ricky Lee Carlisle Daytona Beach, FL 4 DNS 18
450 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 HON Robert Young Grand Island, FL 1 1 25
2 38 YAM Broc Schugel Port Orange, FL 2 2 22
3 219 KAW Jay Nordick Eustis, FL 3 3 20
4 90 KTM Glen Cobb Port Orange, FL 5 4 18
5 402 KAW Ryan Zivitski Ormond Beach, FL 4 5 16
Race Results Race: 18
Printed: 09:31 am
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Winter Haven, FL 1 1 25
2 122 HON 3392016 Petri Liljaranta Gainesville, FL 2 2 22
3 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL 3 3 20
4 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL 5 5 18
5 346 KTM 607479 Jason Beck Port Orange, FL 7 4 16
6 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 6 6 15
7 41 SUZ 964754 Preston Tyson St. Augustine, FL 4 DNS 14
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 812 HON 909417 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 1 DNS 25
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com