CATHY GREEN Page 1 of 1
2020 FMS RD 10 DADE CITY
12/20/2020
Race Results Race: 1
Printed: 07:24 am
50cc OPEN 4-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Orlando, FL 1 1 25
2 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 2 2 22
3 313 HSK Logan Longhini Loxahatchee, FL 3 3 20
4 502 COB Jacob Umstead Cocoa, FL 4 4 18
5 99 COB 5004351 Jackson Keller Orlando, FL 5 5 16
Race Results Race: 2
Printed: 07:24 am
450 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 31 YAM Devon Weisman New Port Richey, FL 1 2 25
2 56 HSK 3913439 Luis Romero Orlando, FL DNS 1 22
DNS 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL DNS DNS
250 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 HON Zachary Pedersen Mount Dora, FL 1 1 25
2 21 KAW Clayton Hodges Center Hill, FL 2 2 22
3 96 KTM Tykel Cihal Altoona, FL 3 3 20
4 357 KTM Kevin Simpson Seffner, FL 6 4 18
5 96/ YAM Zachary Faulkner Eustis, FL 5 5 16
6 02 YAM Dustin Kates Altoona, FL 4 DNF 15
DNS 318 KAW Enzo Viera Eustis, FL DNS DNS
450 BEG/D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 HON Robert Young Grand Island, FL 1 DNS 25
Race Results Race: 3
Printed: 07:24 am
OPEN A & B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 320 KTM 2812071 Jhamir Scott Winter Haven, FL 1 1 25
2 722 KTM John Sardina Naples, FL 3 2 22
3 310 YAM 877981 Chadwick Johnson Jr Winter Haven, FL 2 3 20
4 893 HON 0733547 Tanner Hughes Macclenny, FL 4 4 18
5 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 5 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 07:24 am
WOMEN 14+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 1 1 25
125 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 176 KTM 3309591 William Maximus Jordan Wesley Chapel, FL 1 1 25
2 414 KTM Freddie Smith Flagler Beach, FL 2 2 22
3 19 YAM Ali Msmith Lake Wales, FL 3 3 20
DNS 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL DNS DNS
PLUS 55
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 x HON Eddy Knapp Zephyrhills, FL 2 1 25
2 812 HON 909417 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 1 DNS 22
Race Results Race: 5
Printed: 07:24 am
VET 25+ 125 2 STROKE
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 737 KTM Lee Wallace Chalfont, PA 1 1 25
DNF 40 SUZ 953381 Steve Nagy Port Orange, FL DNF DNS 22
PLUS 25 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK 597622 Austin Edwards Clermont, FL 1 1 25
2 95 SUZ 499255 Brinsley Dyess Orlando, FL 2 2 22
3 64 YAM Mike Major Douglassville, PA 3 3 20
PLUS 35
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 510 SUZ 544495 James Max Elizabethtown, PA 2 1 25
2 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Weatherly, PA 1 2 22
3 512 YAM Seth Housman Cocoa, FL 5 3 20
4 732 KAW 466822 Joshua Hildebrand Parrish, FL 4 DNF 18
5 21 KAW Brent Giezentanner Crystal Beach, FL 3 DNS 16
6 379 KTM 0939906 Tracy Beck Port Orange, FL 6 DNS 15
DNS 10 KTM 698171 Chris Manniner Sarasota, FL DNS DNS
Race Results Race: 6
Printed: 07:24 am
65cc OPEN 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 KTM 3388893 Whalyn Ballenger Punta Gorda, FL 1 1 25
2 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 2 2 22
3 8 KAW 2325577 Jake Harrell Orange City, FL 4 5 20
4 194 KTM Justin Gammage Jacksonville, FL 7 3 18
5 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 6 4 16
6 5 KTM Elijah Sumner Zephyr Hills, FL 3 7 15
7 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 5 6 14
8 237 KTM Carter Hildebrand Parrish, FL 9 8 13
9 32 KAW William Shipes Wildwood, FL 8 9 12
Race Results Race: 7
Printed: 07:24 am
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 123 KTM 5005468 Tyler Lynch West Palm Beach, FL 1 1 25
2 13 YAM Landen Craft Sorrento, FL 2 2 22
3 19 YAM Ali Msmith Lake Wales, FL 3 3 20
4 16 KAW Riley Shipes Wildwood, FL 4 4 18
DNS 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL DNS DNS
DNS 9 KTM 3928845 Stephen Tozzo Lake Worth, FL DNS DNS
100-125 2-STROKE 12+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 2 1 25
2 176 KTM 3309591 William Maximus Jordan Wesley Chapel, FL 1 3 22
3 818 HSK 2816871 Michael Derico Deltona, FL 3 2 20
Race Results Race: 8
Printed: 07:24 am
50cc 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 77 COB 5003446 Carter Holmes Middleburg, FL 2 1 25
2 211 COB 3850326 Branson Sellers Cocoa, FL 1 3 22
3 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 4 2 20
4 99 COB 5004351 Jackson Keller Orlando, FL 3 5 18
5 912 COB Raylan Seagraves Kingsland, GA 5 4 16
6 501 KTM Luke Mcgaw Lox, FL 6 6 15
Race Results Race: 9
Printed: 07:24 am
GIRLS 9-13
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 116 YAM 3228594 Jada Conner Hilliard, FL 1 1 25
85cc 9-13 JR MINI
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 HSK Kristian Nyman Noank, CT 1 1 25
2 85 HSK 3120576 Gavin Brooks Crystal River, FL 2 2 22
3 282 HSK Roy Sweet Naples, FL 3 3 20
4 80 KTM 3110439 Colton Derico Deltona, FL 4 4 18
5 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 5 5 16
6 89 KTM Peder Olsen Brooksville, FL 6 6 15
JR GIRLS 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 KTM 3223950 Kristen Washington Ormond Beach, FL 1 1 25
Race Results Race: 10
Printed: 07:24 am
450 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 893 HON 0733547 Tanner Hughes Macclenny, FL 1 2 25
2 310 YAM 877981 Chadwick Johnson Jr Winter Haven, FL 2 DNF 22
3 320 KTM 2812071 Jhamir Scott Winter Haven, FL DNS 1 20
450 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 722 KTM John Sardina Naples, FL 1 1 25
PLUS 30 B/C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 HSK 597622 Austin Edwards Clermont, FL 1 1 25
2 64 YAM Mike Major Douglassville, PA 2 2 22
3 56 HSK 3913439 Luis Romero Orlando, FL 4 3 20
4 21 KAW Brent Giezentanner Crystal Beach, FL 3 DNS 18
PLUS 40
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Weatherly, PA 1 1 25
2 510 SUZ 544495 James Max Elizabethtown, PA 2 2 22
3 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 3 3 20
4 171 YAM Tray Tew Dade City, FL 4 4 18
DNS 10 KTM 698171 Chris Manniner Sarasota, FL DNS DNS 16
Race Results Race: 11
Printed: 07:24 am
50cc OIL
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 103 KTM Jo Jo Caliendo Deland, FL 1 1 25
2 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 2 2 22
50cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 73 KTM Stephen Starling Middleburg, FL 1 DNS 25
Race Results Race: 12
Printed: 07:24 am
50cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 213 COB 3861348 Austin Keller Orlando, FL 1 1 25
2 313 HSK Logan Longhini Loxahatchee, FL 3 2 22
3 502 COB Jacob Umstead Cocoa, FL 2 3 20
Race Results Race: 13
Printed: 07:24 am
SUPER MINI 10-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 HSK Kristian Nyman Noank, CT 1 1 25
2 80 KTM 3110439 Colton Derico Deltona, FL 2 2 22
3 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL 3 DNS 20
YOUTH 12-16 (100-250F)
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 57 KTM 2879187 Chase Matott Palatka, FL 1 1 25
2 818 HSK 2816871 Michael Derico Deltona, FL 2 2 22
Race Results Race: 14
Printed: 07:24 am
PLUS 50
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Weatherly, PA 1 1 25
2 31 HON Dave Bowman Clarkston, MI 2 2 22
DNS 16/ HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL DNS DNS
DNS 11/ SUZ 997491 James Nagy Deland, FL DNS DNS
VET NOVICE C/BEG.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 KTM John Lynch West Palm Beach, FL 1 1 25
2 11 HON Robert Young Grand Island, FL 3 2 22
3 512 YAM Seth Housman Cocoa, FL 4 3 20
4 357 KTM Kevin Simpson Seffner, FL 5 4 18
5 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 2 DNS 16
DNS x HON Eddy Knapp Zephyrhills, FL DNS DNS
C/D UNLIMITED
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 818 HSK 2816871 Michael Derico Deltona, FL 2 1 25
2 123 KTM 5005468 Tyler Lynch West Palm Beach, FL 1 2 22
3 13 YAM Landen Craft Sorrento, FL 3 3 20
4 16 KAW Riley Shipes Wildwood, FL 5 4 18
5 19 HON Zachary Pedersen Mount Dora, FL 4 DNS 16
DNS 747 KAW Sebastian Velez Kissimmee, FL DNS DNS
Race Results Race: 15
Printed: 07:24 am
65cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 KAW 2325577 Jake Harrell Orange City, FL 1 2 25
2 210 YAM Paxton Zivitski Ormond Beach, FL 3 1 22
3 2 HSK Jax Carrier Boynton Beach, FL 2 4 20
4 237 KTM Carter Hildebrand Parrish, FL 4 3 18
65cc 10-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 194 KTM Justin Gammage Jacksonville, FL 1 1 25
2 178 YAM 2307528 James Umstead Cocoa, FL 2 2 22
65cc 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 89 KTM 3388893 Whalyn Ballenger Punta Gorda, FL 1 1 25
2 3 KTM 3691460 Alden Leidich Cocoa, FL 3 2 22
3 213 HSK 3861348 Austin Keller Orlando, FL 2 3 20
4 32 KAW William Shipes Wildwood, FL 5 4 18
5 5 KTM Elijah Sumner Zephyr Hills, FL 4 DNS 16
Race Results Race: 16
Printed: 07:24 am
50cc (4-6) SHAFT DR
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 08 YAM Jaseyrae Jones Brooksville, FL 2 1 25
2 912 YAM Raylan Seagraves Kingsland, GA 3 2 22
3 26 YAM 3902919 Hunter Tabor Titusville, FL 1 4 20
4 77 YAM 5003446 Carter Holmes Middleburg, FL 4 3 18
5 501 KTM Luke Mcgaw Lox, FL 5 5 16
6 265 YAM Wesley Lakeman Loxahatchee, FL 6 DNS 15
Race Results Race: 17
Printed: 07:24 am
85cc BEG
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 830 KAW Calup Hoey Port Orange, FL 1 2 25
2 95 KAW Hayden Hunsdorf Hastings, FL DNF 1 22
85cc 9-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 HSK Kristian Nyman Noank, CT 1 1 25
2 85 HSK 3120576 Gavin Brooks Crystal River, FL 3 2 22
3 80 KTM 3110439 Colton Derico Deltona, FL 2 3 20
4 1 HSK Alex Anderson Melbourne Beach, FL 4 4 18
5 89 KTM Peder Olsen Brooksville, FL 5 DNS 16
85cc 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 282 HSK Roy Sweet Naples, FL 1 1 25
2 16 KAW 2394559 Tyler Schumacher Apopka, FL 2 DNS 22
Race Results Race: 18
Printed: 07:24 am
PLUS 45
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 930 SUZ 482482 Gaylon Dickson Weatherly, PA 2 1 25
2 510 SUZ 544495 James Max Elizabethtown, PA 1 2 22
3 346 KTM 607479 Jason Beck Port Orange, FL 4 3 20
4 40 SUZ 953381 Steve Nagy Port Orange, FL 3 DNS 18
5 54 KTM 3505 Daniel Madden Palm Bay, FL 5 DNS 16
DNS 11 SUZ 997491 James Nagy Deland, FL DNS DNS
DNS 16 HON 2394557 Steve Doran Hollywood, FL DNS DNS
PLUS 60
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 31 HON Dave Bowman Clarkston, MI 1 1 25
2 812 HON 909417 Thomas Allenbaugh Valkaria, FL 2 DNS 22
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com