2020 FLORIDA MOTOCROSS SERIES
Points Standings
Printed: 01/13/21 3:42 pm Page 1 of 1
50cc Oil - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 103 Jo Jo Caliendo (8) 219
2. 26 Hunter Tabor (9) 211
50cc 4-6 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 211 Branson Sellers (10) 213
2. 103 Jo Jo Caliendo (10) 210
3. 77 Carter Holmes (10) 172
4. 912 Raylan Seagraves (10) 165
5. 99 Jackson Keller (9) 156
6. 501 Luke Mcgaw (10) 128
50cc 7-9 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 213 Austin Keller (9) 250
2. 313 Logan Longhini (10) 177
3. 502 Jacob Umstead (8) 147
50cc Open 4-9 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 213 Austin Keller (9) 234
2. 211 Branson Sellers (10) 179
3. 313 Logan Longhini (10) 152
4. 502 Jacob Umstead (8) 129
65cc Beg - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 8 Jake Harrell (9) 233
2. 2 Jax Carrier (10) 226
3. 210 Paxton Zivitski (9) 190
65cc 10-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 178 James Umstead (9) 229
65cc Open 7-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 3 Alden Leidich (10) 221
2. 8 Jake Harrell (8) 160
3. 178 James Umstead (9) 158
4. 210 Paxton Zivitski (9) 152
85cc Beg - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 95 Hayden Hunsdorf (10) 199
85cc 9-11 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 1 Alex Anderson (10) 208
85cc 12-15 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 16 Tyler Schumacher (8) 186
Super Mini 10-15 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 16 Tyler Schumacher (8) 151
250 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 123 Tyler Lynch (10) 197
2. 747 Sebastian Velez (8) 172
3. 9 Stephen Tozzo (10) 165
4. 13 Landen Craft (8) 94
450 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 747 Sebastian Velez (8) 182
2. 56 Luis Romero (8) 140
3. 212 Zakary Streid (8) 106
450 B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 371 Andrew Wallace (9) 211
450 A - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 722 John Sardina (8) 155
Plus 25 B/c - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 275 Austin Edwards (9) 213
2. 95 Brinsley Dyess (9) 209
Plus 30 B/c - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 275 Austin Edwards (9) 236
2. 56 Luis Romero (8) 161
Plus 35 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 512 Seth Housman (8) 155
2. 75 Chris Oland (8) 132
3. 379 Tracy Beck (8) 124
Plus 40 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 75 Chris Oland (8) 146
2. 44 John Lynch (9) 137
Plus 45 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 11 James Nagy (9) 180
2. 346 Jason Beck (9) 173
3. 54 3505 Daniel Madden (10) 169
4. 16 Steve Doran (10) 145
125 C - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 9 Stephen Tozzo (9) 203
2. 176 William Maximus Jordan (8) 149
3. 106 Brandon Ma (8) 144
4. 74/ Bobby Gordon (8) 139
50cc (4-6) Shaft Dr - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 912 Raylan Seagraves (10) 206
2. 26 Hunter Tabor (9) 198
3. 77 Carter Holmes (10) 193
4. 501 Luke Mcgaw (10) 168
5. 265 Wesley Lakeman (8) 116
65cc 7-9 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 3 Alden Leidich (10) 229
2. 213 Austin Keller (8) 170
Girls 9-13 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 116 Jada Conner (8) 213
85cc 9-13 Jr Mini - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 1 Alex Anderson (10) 189
Open A & B - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 722 John Sardina (8) 117
2. 371 Andrew Wallace (8) 110
100-125 2-stroke 12+ - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 176 William Maximus Jordan (8) 135
2. 74/ Bobby Gordon (8) 130
250 Beg/d - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 02 Dustin Kates (10) 178
2. 96 Tykel Cihal (10) 117
3. 90/ Glen Cobb (8) 103
4. 318 Enzo Viera (8) 99
450 Beg/d - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 11 Robert Young (10) 236
2. 219 Jay Nordick (9) 179
3. 90/ Glen Cobb (8) 135
Plus 50 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 11 James Nagy (10) 228
2. 16 Steve Doran (10) 170
Plus 60 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 812 Thomas Allenbaugh (10) 235
50cc Beg - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 73 Stephen Starling (8) 186
Vet Novice C/beg. - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 54 3505 Daniel Madden (10) 203
2. 44 John Lynch (9) 166
3. 11 Robert Young (8) 137
4. 512 Seth Housman (8) 125
Plus 55 - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 812 Thomas Allenbaugh (10) 204
C/d Unlimited - Best 9 finishes
Pos. # District ID Name (attended) Points
1. 123 Tyler Lynch (10) 212
2. 747 Sebastian Velez (8) 165
www.TracksideSoftware.com